środa, 4 lutego 2015

Jak narysować ptaka z otwartym dziobem ?

Aby wykonać tą prace z dziećmi
                przygotuj:
  • kartka papieru
  • flamaster
Niemieckojęzyczny filmik pokazuje, jak można narysować bardzo prosto ptaka. Cztery kadry mówią wszystko. Jak widać nawet rysowanie może się okazać prostsze, gdy wie się od czego zacząć...

Po kolei. A, więc zaczyna się od narysowania pagórka i potem dwóch trójkątów. Tak powstaje początek głowy i dziób.
Kolejno należy na wysokości dzioba postawić kropkę, która będzie tworzyła oko ptaka. Jeśli mamy oko, to już ptak widzi. Trzeba, więc się postarać, by mógł teraz latać. Należy, więc narysować skrzydło. Tutaj na rysunku, jak widać skrzydło ma trzy pióra. Oczywiście ptaki nie mają trzech piór na skrzydle, ale rysowana jest tutaj prosta wersja ptaka. Zawsze każdy w miarę czasu może ją rozwinąć.
Etap trzeci to rysowanie ogona. Przecież ptak, jak lata to musi czymś sterować podczas lotu. Same skrzydła nie wystarczą, a więc ogon jest konieczny. Znowu można narysować trzy wzniesienia o podobnej szerokości, by stworzyć ogon.
Na samym końcu oczywiście przydadzą się ptakowi nogi. W końcu po długim locie możliwe, że będzie chciał, gdzieś stanąć. Czy to na drzewie, czy to na ziemi i coś zjeść.
Dzięki takiemu prostemu rysunkowi można się teraz postarać o własne modyfikacje i kombinacje rysunku na różne sposoby tworząc różne rysunki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza