środa, 12 września 2018

Narysuj Biedronkę! - Praca plastyczna dla Malucha


Aby wykonać tą prace z dziećmi
                przygotuj:
  • kartka papieru
  • kredki świecowe
  • ołówek

Maluchy uwielbiają proste prace plastyczne, a dając im kredki świecowe do ręki masz większą pewność, że przy okazji będzie to zabawa dla nich bezpieczna. Niektórzy producenci kredek postanowili nawet tą zabawę urozmaicić tworząc np. kredki zwierzątka idealne do nałożenia na palce małego dziecka.

Dzisiaj malujemy biedronkę...


Biedronka to owad z rodziny zwierząt, które można spotkać w wielu miejscach podczas codziennych zabaw. Szczególnie, jeśli są to zabawy na dworze

Można, więc kiedyś przy okazji pokazać dziecku biedronkę w prawdziwym świecie; jakby nie pamiętało, jak wygląda.

Zaczynajmy! Sprawa jest bardzo prosta!


  • Weź kartkę papieru i naszkicuj ołówkiem dziecku biedronkę, aby mogło ją pokolorować kredkami świecowymi. Wtedy będzie to bardziej kolorowanka, ale młodszemu dziecku będzie prościej narysować ją samemu za jakiś czas.
  • Jeśli dziecko jest już w stanie samo malować kredkami to po prostu podaj mu czystą kartkę papieru i kredki świecowe. Już samo wyczaruje piękny rysunek!A... wspominałam coś o kredkach na palce o takich mówiłam:


Ale, jak poszuka się w internecie to do wyboru jest mnóstwo kredek świecowych i dla chłopców i dla dziewczynek. Sami sprawdźcie, np. TUTAJ.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza