przygotuj:
- resztki kredek
- łamiący się ołówek lub kredka
- kartka papieru
- taśma dwustronna (opcjonalnie)
Na pewno niejedno z Was to przeżyło, łamiąca się kredka lub ołówek; którym nie da się już pisać. Kredki świecowe lub ołówkowe, które już są tak zużyte; że nie można ich dalej ostrugać i jest problem, aby nimi malować.
Co robić ?
Pomysły na to, co zrobić, gdy zostały Nam resztki kredek są co najmniej trzy:
- wyrzucić - mało kreatywna
- zrobić układankę na stałe - trochę leniwe, ale przetrwa ona jakiś czas
- używać odłamków kredek zwiększając, co jakiś czas kolekcję i tworząc kolejne obrazki
Propozycja jednej z układanek jest powyżej - wychodzi piękny kwiat :)
Wykonanie kwiatka:
- Całe Wasze zadanie polega na położeniu kredek obok kartki na stole, a następnie układanie ich na czystej kartce wg. własnego wzoru. Może to być kwiat, może to być inny rysunek.
- Jeśli chcecie, aby obrazek przetrwał jakiś czas i nie chcecie ponownie go układać to wykorzystajcie taśmę dwustronną i przymocujcie poszczególne elementy obrazka do kartki.
W domu niektórzy mają mocne kleje do zajęć plastyczno-technicznych np. klej introligatorski. Też można je wykorzystać, ale ze szczególną rozwagą, jeśli pracujemy z tymi młodszymi dziećmi. Wtedy lepsze będzie rozwiązanie z taśmą dwustronną lub ogólnie sama układanka.
Ciekawym rozwiązaniem, gdy nie mamy odłamków kredek; a chcemy ułożyć czasem taką układankę są.... gumki do ścierania.
Przykład takich gumek możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu. Jak widać, są także użyteczne; jako nakładki na kredki; czy ołówek. Gdzie znaleźć takie gumki do ścierania ? Na przykład w sklepie papierniczym lub z zabawkami.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz