piątek, 23 marca 2018

Wkrótce Wielkanoc! Czas na królika, czy zająca :)

Aby wykonać tą prace z dziećmi
                przygotuj:
  • ołówek
  • kartka papieru
  • cienkopis

Wielkanoc za pasem, więc przyjrzyjmy się królikom i zającom. Oto zdjęcie zająca z drewna, jako rzeźba w ogrodzie.Co autor tego ogrodu królików, czy też zajęcy miał na myśli nie mam pojęcia. Zdjęcie znalazłam na wolnej licencji bez potrzeby umieszczania informacji o autorze. Podejrzewam, że mógł to być Chińczyk; czy Japończyk. Dlaczego ? Gdyż w tą zimę 2017/2018, w którymś wydaniu Informacji, Faktów, Wiadomości - nie pamiętam, co to było. Pokazano, jak przedstawiciele jednej z wyżej wymienionych narodowości zbudowali pole pełne śniegowych bałwanków :)


Jak ktoś planuje kolorowanki lub wyszywanki to oczywiście można pokombinować z królikiem w dwóch lub więcej kombinacjach kolorystycznych...


A bohaterem posta jest Królik-Avangarda!  • Przygotuj kartkę papieru, na której namalujesz kontur zająca, czy królika ołówkiem
  • Następnie popraw czarnym, bądź kolorowym cienkopisem kontur.
  • Kiedy masz gotowy szablon zająca to z pomocą cienkopisu rysuj różne wzory. Staraj się, aby co jakiś czas zmieniał się rysowany wzór; a także strona, w którą rysujesz kreski. Jeśli były od prawej do lewej, spróbuj kresek w dół. W innym miejscu namaluj kwiaty, kółka lub co innego Ci się wymarzy.


Biały królik, czyli taka czarno-biała Avangarda kojarzy mi się z "Alicją z Krainy Czarów". Ponadto królików i zajęcy jest pełno w innych filmach (również tych) i bajkach dla dzieci. Szerzej opisuję ten temat przy wierszu tutaj.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza