środa, 22 lutego 2017

Labirynt - prace plastyczne, film a inspiracja od lat

Aby wykonać tą prace z dziećmi
  • kartka papieru
  • farby
  • pędzelek
  • woda w kubeczku
  • nożyczki
  • słomki
  • taśma klejąca (najlepiej dwustronna)
Labirynt towarzyszy wielu opowieściom od tych starożytnych do współczesnych. W starożytnym labiryncie mieszkał Minotaur na greckiej wyspie - Krecie.

Labirynt pojawia się także w Harrym Potterze i Czarze Ognia, gdzie kilku bohaterów musi zmierzyć swoje siły walcząc z niespodziankami, na które napotykają.

Piękna i Bestia (La Belle & la bête, 2014) też miała w niektórych scenach labirynt. Mrożący krew w żyłach labirynt pojawia się także w filmie Drakula (1992). Ten film już polecam bardziej dorosłym, a nie dzieciom. Dorośli na pewno też pamiętają, że już kawałek czasu temu leciał serial w Labiryncie.

Przechodząc natomiast do samego labiryntu i prac plastycznych. Poniżej kilka propozycji, a zestaw potrzebnych rzeczy; jak zwykle znajduje się powyżej.


Labirynt malowany farbami
Wystarczy kartka, pędzelek, farby i kubek z wodą i można stworzyć najprostszy labirynt. Nie musi mieć wejścia, nie musi mieć wyjścia. Ważne, żeby było to dzieło dziecka i przyniosło mu radość. 

Kiedy dziecko będzie tworzyło kolejne dzieła można mu wytłumaczyć, że labirynt zawsze powinien; gdzieś mieć wejście i wyjście... 


Labirynt ze słomek


Wprawdzie powyższy labirynt ze słomek nie jest, a jak widać najpewniej z jakichś materiałów pokrewnych do drewna. To nic nie stoi na przeszkodzie, aby na kartce papieru nie zrobić własnego labiryntu właśnie zużyciem słomek.

Za pomocą taśmy dwustronnej przyczepiamy do kartki papieru słomki i tworzymy własny labirynt. Możemy wspomóc się szkicując najpierw ołówkiem labirynt na kartce, a później na narysowanych liniach przyczepiać rurki.

 Poniższe labirynty to prace kreatywne dla  dorosłych, ale dla dzieci na pewno miłe dla oka :)

Labirynt z żywopłotu

Labirynt z żywopłotu z fontanną u wejścia lub wyjścia

Labirynt, aby pogłówkować


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza