wtorek, 29 września 2015

Malowanka, wycinanka - jeż, czyli plastyczne prace dla dzieci

Aby wykonać tą prace z dziećmi
                przygotuj:
  • liście
  • kolorowe mazaki
  • farby i pędzelek
  • kubek z wodą
  • kartka kolorowego papieru
  • kartka białego papieru
  • nożyczki i klej
Miałam w zanadrzu to, co udało mi się ostatnio zrobić w ramach pracy plastycznej z drugoklasistą. Zaglądając, jednak na filmy z YT udało mi się znaleźć coś innego, równie ciekawego. Stąd na dzień dobry jeż farbami, a zarazem wycinanka.

Przygotujcie kolorową kartę papieru i namalujcie na niej; tak, jak na pierwszym rysunku nos, czy też twarz. Tak, to ten trójkąt lub też inaczej stożek bez dna. 
Kolejno namalujcie mazakami łapki, chyba, że ktoś chce cały czas używać farb, też jest to, jak najbardziej na miejscu.
W kroku następnym należy wziąć do ręki pędzelek i farbami pomalować liść. Potem ten liść należy odbić na białej kartce (tak, jak na rysunku w lewym dolnym rogu). Czynność należy powtórzyć tyle razy, by odbite liście zajęty całą objętość kartki. Powinno wyjść około 4 wierszy po kilka odbić liści.
Gdy odbite na kartce liście wyschną to należy je wyciąć.
Kolejno, gdy będziemy już mieli gotowe liście papierowe to można je po kolei przyklejać tworząc jeża; tak, jak na rysunku. 
Kolejno dorysujcie oczy i uśmiech i jeż gotowy :)

Takie liście, jak użyte przy robieniu jeża wytrzymają na pewno dłużej niż naturalne. W dodatku nie trzeba ich będzie pryskać lakierem do włosów by przetrwały nie dzień, a choć kilka dni. Ponadto drugą zaletą tej metody robienia jesiennego jeża z liści jest to, że wykorzystujemy kilka technik by go zrobić, co wpływa na naszą kreatywność i rozwój różnych zdolności manualnych. Po trzecie - ostatnie, można użyć wielu kolorów farb, kto powiedział, że jeż nie może być kolorowy. W końcu na jesieni tyle kolorów liści...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz