czwartek, 11 czerwca 2015

Rysowanie patykiem po ziemi lub kredą po asfalcie

Aby wykonać tą prace z dziećmi
                przygotuj:
  • kawałek asfaltu lub ziemi
  • farba, kreda lub patyk ( w zależności od powierzchni)Jak widać na powyższym rysunku po asfalcie można rysować kredą. Jest to trzecia z przestrzeni do rysowania, którą chciałam Wam opisać. Trzeba oczywiście jednak mieć ten asfalt, by zdobić go, czy to farbą, czy kredą.
Pamiętacie grę w klasy ? To tak, jak dawniej połączcie przyjemne z użytecznym. Wiele dzieci nie zna starszych zabawa, a śmiało mogły by się w nie bawić dzisiaj, tylko trzeba im je pokazać. Narysujcie prostokąty, pokażcie, jak się gra. O wiele częściej dzieci mniej będą się nudziły na świeżym powietrzu, jeśli będą miały ciekawe zajęcie.
Nie bez powodu wspominam też o opcji ziemia - patyk. Nie na każdym podwórku, i nie w każdym miejscu można malować kredą, czy farbą. Gdy narysujemy coś na ziemi zawsze później można to zmazać. Nie tylko, jeśli chodzi o rysowanie konkretnej gry, ale każdy inny rysunek także. Od linii i zakrętasów, jak na rysunku po wielkie obrazy. W końcu niektórzy malują zawodowo na chodnikach całe obrazy po których można chodzić. Nawet, gdy wyglądają jak realistyczne przepaście :)

Inne:
Malujemy kamienie
Malujemy na ścianie

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza